1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
لیست برترین و محبوبترین سرویس دهندگان اینترنت
لیست برترین و محبوبترین سرویس دهندگان اینترنت

لیست برترین و محبوبترین سرویس دهندگان اینترنت  به گزارش تکناز به نقل از مهر، مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت با راه اندازی شبکه سنجش سرعت و کیفیت اینترنت به نشانی http://ist.matma.ir ، امکانی برای کاربران به وجود آورده است که آنها بتوانند با استفاده از این نرم افزار، سرویس دهنده اینترنتی خود را تست و ارزیابی کنند و از کیفیت ارتباط اینترنتی خود مطلع شوند.

این مرکز با استفاده از نتایج تست کیفیت و سرعت اینترنت توسط کاربران، برترین سرویس دهندگان اینترنت را در خردادماه براساس نوع سرویسی که ارائه می دهند اعلام کرده است.

برترین سرویس دهندگان ADSL کدامند

مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت – متما- در خردادماه امسال سرویس دهندگان اینترنت را براساس ارائه سرویس GPRS، اینترنت وایمکس، اینترنت 3G ، اینترنت لیزلاین (اینترنت تجاری) ، اینترنت دایل آپ و  ADSL بررسی و ارزیابی کرده است.

در بخش اینترنت پرسرعت با تکنولوژی ADSL ، و در سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه شرکتهای عصر انتقال داده ها، اطلاع رسانی پژواک پژوهش غرب، اندیشه سبز خزر، مخابرات اصفهان، داتک، رایانه دانش گلستان و رسانه اصفهان نت برترین ارائه دهندگام خدمات معرفی شدند.

سرویس دهندگان برتر ADSL برای سرعت 256 کیلوبیت بر ثانیه نیز شرکتهای مخابرات خراسان رضوی، شبکه رهانت، انتقال داده های نداگسترصبا، آسیاتک، مخابرات خراسان شمالی، مخابرات گلستان، عصر انتقال داده ها و مخابرات اصفهان بودند.

در این رتبه بندی برای سرویس ADSL با سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه شرکتهای پردیس اطلاع رسان سپهر، شبکه گستر پیام آوران کویر، عصر انتقال داده ها، مخابرات آذربایجان شرقی، توسعه ارتباطات هما، شهراد شبکیه، مخابرات خراسان رضوی، روشنگران ارتباطات رایانه و رهانت زنجان انتخاب شدند.

مرکز متما، برای سرعت یک مگابیت بر ثانیه در سرویس ADSL شرکتهای عصر انتقال داده ها، شبکه گستر پیام آوران کویر، توسعه رسان پاسارگاد، مخابرات خراسان جنوبی، مخابرات خراسان رضوی و مخابرات آذربایجان شرقی را به عنوان برترین ها اعلام کرده است.

در بخش ارائه اینترنت پرسرعت ADSL با سرعت دومگابیت بر ثانیه نیز عصر انتقال داده ها، شبکه گستر پیام آوران کویر، مخابرات کردستان، مخابرات خراسان رضوی، سروش رسانه، مخابرات آذربایجان شرقی و توسعه رسان پاسارگاد به ترتیب بهترین شرکتهای ارائه دهنده این خدمات در خرداد بوده اند.

برترین سرویس دهنده های دایل آپ و لیزلاین کدامند

به گزارش تکناز ، طبق ارزیابی شبکه سنجش سرعت اینترنت شرکتهای آریا شاتل، رسانه آوا برید، مخابرات گلستان، مخابرات فارس، رایانه دانش گلستان، عصر انتقال داده ها، گسترش ارتباطات مبنا و مخابرات کرمان بهترین سرویس اینترنت دایل آپ را به مشترکان خود ارائه کرده اند.

همچنین در بخش اینترنت لیزلاین – Leased Line – شرکتهای پردیس اطلاع رسان سپهر، گسترشض ارتباطات مبنا، شهراد شبکیه، آسمان فراز سپاهان، فراهوش دنا، تپش رایانه اهواز، پتیاک سیستم و داده پردازی فن آوا در سرعت 5 مگابیت بر ثانیه بهترین سرویس دهندگان بودند.

در همین حال در سرعت 10 مگابیت برثانیه نیز شرکتهای پردیس اطلاع رسان سپهر، آریا شاتل، رسپینا و شهراد شبکیه رتبه های نخست را کسب کردند.

برترین ارائه دهندگان وایمکس، GPRS و 3G کدامند

در بخش اینترنت وایمکس اپراتور ایرانسل در سرعتهای 64 کیلوبیت و 256 کیلوبیت بر ثانیه بهترین ارائه دهنده خدمات وایمکس معرفی شد.

رتبه نخست سرعت 512 کیلوبیت برثانیه در سرویس وایمکس به اپراتور مبین نت رسید و ایرانسل دوم شد.

درهمین حال در سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه ایرانسل اول و مبین نت دوم شد.

براساس این ارزیابی، در سرعت یک مگابیت بر ثانیه شرکت گلستان و ایرانسل رتبه های اول و دوم بهترین ارائه دهندگان وایمکس را کسب کردند و مخابرات سیار اصفهان و مبین نت نیز رتبه های اول و دوم اینترنت وایمکس با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه را به دست آوردند.

در بخش سرویس اینترنت بر روی موبایل با فناوری GPRS ایرانسل با سرعت 64 کیلوبیت بر ثانیه بهترین خدمات دهنده معرفی شد و اپراتور رایتل نیز در بخش 3G نیز در دو سرعت 128 کیلوبیت و 256 کیلوبیت بر ثانیه در جدول برترین ارائه دهندگان جای گرفت.

مرکز متما اعلام کرده است که برخی از نام شرکتها، مربوط به نماینده های فروش شرکتهای اینترنتی اصلی هستند.

ADSL محبوبترین سرویس اینترنتی در میان ایرانیها

به گزارش مهر، تا پایان سال 92 شمار کاربران اینترنت ADSL در ایران به 11 میلیون و 991 هزار و 233 نفر رسید و این فناوری توانسته بیشترین کاربران اینترنت در ایران را از به خود جلب کند؛ هم اکنون ضریب نفوذ فناوری ADSL در ایران 15.96 درصد برآورد می شود و 4 میلیون و 796 هزار و 493 مشترک نیز دارد.

پس از فناوری ADSL ، اینترنت دایل آپ بیشترین میزان اتصالات به اینترنت را در ایران در اختیار دارد؛ به نحوی که 9.23 درصد کاربران اینترنت در ایران با اینترنت دایل آپ به شبکه جهانی متصل می شوند و تعداد کاربران این فناوری نیز 6 میلیون و 934 هزار و 760 نفر و تعداد مشترکان 3 میلیون و 467 هزار و 380 نفر برآورد می شوند.

شمار کاربران فناوری وایمکس در ایران نیز به 2 میلیون و 679 هزار و 550 نفر رسیده و سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت كشور، ضریب نفوذ این فناوری را 3.57 درصد با یک میلیون و 71 هزار و 820 اشتراک اعلام کرده است.

هم اکنون 9 میلیون و 207 هزار و 252 ایرانی نیز از طریق موبایل به اینترنت وصل می شوند و ضریب نفوذ اینترنت موبایل در ایران 12.25 درصد اعلام شده است؛ این درحالی است که تا پیش از این و در سال 91، اتصال کاربران با موبایل به اینترنت، بیشترین نوع اتصال ایرانیها محسوب می شد که این رتبه هم اکنون در اختیار اینترنت ADSL قرار گرفته است.

در همین حال 6 میلیون و 106 هزار نفر از طریق فیبر به اینترنت متصل می شوند و ضریب نفوذ این فناوری با 2 میلیون و 656 هزار مشترک در ایران 8.13 درصد برآورد شده است.

به گزارش مهر، نتایج ارزیابی شرکتهای اینترنتی از سوی مرکز متما وابسته به سازمان فناوری اطلاعات در حالی اعلام می شود که به موازات این سازمان، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز نسبت به ارزیابی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت، براساس شاخص های مدنظر خود اقدام می کند.