1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
معجزات ریاضی قرآن

معجزات ریاضی قرآن

سعی شده است که معجزات ریاضی و علمی که تا به حال کشف شده است آورده شود. ابتدا توضیح مختصری در رابطه با معجزات ریاضی بخوانید.


مقدمه معجزات ریاضی


پدیده بی‌نظیری که در قرآن وجود دارد، در هیچ کتاب نوشته دست بشر یافت نمی‌شود. هر یک از عناصر قرآن داراى ترکیبى است ریاضى: سوره‌ها، آیات، لغات، تعداد حروف، تعداد کلمات هم خانواده، تعداد و انواع اسم‌های الهى، همگى داراى ترکیبى خاص هستند.براى اولین بار در تاریخ، ما کتابى داریم با اثبات نویسندگى الهى- ترکیب ریاضى ماوراء انسانى. عدد نوزده مخرج مشترک سراسر سیستم ریاضى قرآن است. این پدیده خصوصاً شگفت‌انگیز است وقتی که در نظر داشته باشیم (۱) که قرآن در زمان جهالت و نادانى آشکار شد، و (۲) سوره‌ها و آیات وحی‌شده از نظر زمان و مکان وحى باهم فاصله بسیارى داشتند.


ابتدا باید بدانیم که چرا عدد مورد توجه خداوند 19 است:


19
ویژگی مهمی دارد که هیچ عدد دیگری آن ویژگی‌ها را ندارد:


همان طور که می‌بینید 19 از ترکیب اولین عدد و آخرین عدد ساخته شده است؛


 
إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ: همانا ابتدا از سوی خدا آمده‌ایم و در انتها به سوی او باز می‌گردیم.


همچنین در آیه‌ی 3 سوره‌ی 57 (3 ×19) آمده است:


هُوَ الْأَوَّلُ وَالْآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ وَهُوَ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمٌ. همان طور که نمایان است در اینجا نیز خداوند خود را اول و آخر هر چیز معرفی می‌کند که همه‌ی امور به اراده‌ی اوست. نکته‌ی جالب تر این است که اگر شماره‌ی این آیه را در 19 ضرب کنیم شماره‌ی سوره‌ی آن به دست می‌آید.


همچنین در آیه‌ی 30 و 31 سوره‌ی مدثر (74) می‌توانیم دلایل وجود معجزه‌ی 19 را بیابیم:


30
و 31 سوره مدثر:


بر آن (دوزخ) نوزده (نگهبان) است (30)  و ما موکلان آتش را جز فرشتگان نگردانیدیم و شماره آن‌ها را جز آزمایشى براى کسانى که کافر شده‏اند قرار ندادیم تا آنان که اهل کتاب‌اند یقین به هم رسانند و ایمان کسانى که ایمان آورده‏اند افزون گردد و آنان که کتاب به ایشان داده‌شده و (نیز) مؤمنان به شک نیفتند و تا کسانى که در دل‌هایشان بیمارى است و کافران بگویند خدا از این وصف کردن چه چیزى را اراده کرده است این‌گونه خدا هر که را بخواهد بیراه مى‏گذارد و هر که را بخواهد هدایت می‌کند و (شماره) سپاهیان پروردگارت را جز او نمى‏داند و این (آیات) جز تذکری براى بشر نیست (31)

معجزات ریاضی قرآن


توضیح مختصری از چگونگی کشف معجزات ریاضی توسط رشاد خلیفه از زبان خودش:


در سال ۱۹۶۸ به این نتیجه رسیدم که ترجمه‌های کنونى قرآن به انگلیسى، پیغام حقیقى آخرین کتاب خدا را در بر ندارند. براى مثال دو نفر از معروف‌ترین مترجمان قرآن، یوسف على و مارمادوک پیکتال، هنگام ترجمه ۳۹:۴۵ که معیار عظیم مشخص‌کننده قرآن است، نتوانستند بر سنت‌های دینى فاسدشان غلبه کنند. هنگامی‌که دیدم حقیقت کلام خدا این‌طور تغییر داده‌شده، تصمیم گرفتم تا قرآن را ترجمه کنم، حداقل براى منفعت فرزندان خودم. از آنجایی که حرفه من شیمى بود، و با وجود تاریخچه گسترده دینى پدر من صوفى مشهورى بود در مصر. من به خدا قسم خوردم که از آیه‌ای به آیه دیگر نروم مگر اینکه کاملاً آن را درک کنم.


من همه ترجمه‌ها و تفاسیرى را که می‌توانستم پیدا کنم خریدارى کردم، آن‌ها را روى میزى بزرگ قراردادم، و ترجمه خود را آغاز کردم. اولین سوره، حمد، در چند روز کامل شد. اولین آیه از سوره ۲، "ا. ل. م." است. ترجمه این آیه چهار سال به طول انجامید، و مصادف شد با آشکار شدن "راز" الهى، معجزه عظیم ریاضى قرآن.کتاب‌های تفاسیر قرآنى به اتفاق آرا به این نتیجه رسیده بودند که " هیچ کس معانى و اهمیت پاراف‌های قرآنى ا. ل. م.، یا هر پاراف دیگرى را نمی‌داند." من تصمیم گرفتم تا قرآنى را در رایانه بنویسم، و همه متن آن را بررسى کنم، و ببینم آیا در میان این پاراف‌های قرآنى رابطه‌ای از نظر ریاضى وجود دارد یا نه.به این ترتیب اولین جرقه برای کشف معجزات ریاضی زده شد و بعد از او شاگردانش و افراد دیگر راه او را ادامه دادند. همچنین رشاد خلیفه با استفاده از آیات قرآن در کتابی به نام حدیث و قرآن نشان داد که تنها کتابی که باید به عنوان هدایت‌کننده از آن پیروی کنیم قرآن است و بقیه‌ی کتاب‌ها ما را به بیراهه می‌کشانند.

حقایق ساده معجزه 19

1-
اولین آیه قرآن «بسم الله الرحمن الرحیم» دارای 19 حرف عربی است.
2-
قرآن مجید از 114 سوره تشکیل شده است و این عدد به 19 قسمت است. (6× 19).
3-
اولین سوره‌ای که نازل شده است سوره علق (شماره 96) نوزدهمین سوره از آخر قرآن است.
4-
سوره علق 19 آیه دارد.
5-
سوره علق 285 حرف (15× 19) دارد.
6-
اولین باریکه جبرئیل امین با قرآن فرود آمد 5 آیه اولی سوره علق را آورد که شامل 19 کلمه است.
7-
این 19 کلمه، 76 حرف (4× 19) دارد.
۸- هر کلمه از جمله آغازیه قرآن (بسم الله الرحمن الرحیم) در تمام قرآن به نحوی تکرار شده که به عدد 19 قابل تقسیم است،بدین ترتیب که کلمه“ اسم “ 19 بار کلمه “ الله" 2698 بار (42×19)، کلمه “ الرحمن “ 57 بار (3×19) و کلمه “ الرحیم “ 114 بار (6×19) دیده می‌شود. ۹- ما بین"بسم الله الرحمن الرحیم" جا افتاده (سوره ۹) و تکرار مجدد آن در (سوره ۲۷)، تعداد ۱۹ سوره وجود دارد.
۱۰- حرف "ق" نماینده قرآن است و مجموع تعداد دفعات تکرار آن در دو سوره‌ای که با حرف مقطعه "ق" آغازشده‌اند (سوره‌های 50 و 42)، برابر تعداد سوره‌های قرآن است. (۱۱۴=۵۷+۵۷)
۱۱- سوره‌های ۷، ۱۹و ۳۸ با حرف مقطعه "ص" شروع‌شده‌اند و مجموع تعداد دفعات تکرار این حرف در این سه سوره برابر ۱۵۲=19× ۸ می‌باشد.
۱۲- سوره ۳۶ با حروف مقطعه "یس" شروع شده است و مجموع دفعات تکرارهای این دو حرف در این سوره برابر ۲۸۵=۱۹×۱۵ است.
۱۳- سوره ۱۹ با پنج حرف مقطعه شروع می‌شود یعنى "ک، ه، ى، ع، ص" و کل تعداد دفعات تکرار این پنج حرف در این سوره هم برابر ۷۹۸=۱۹×۴۲ است.
۱۴- سوره ۲ با حروف مقطعه " ا، ل، م" شروع می‌شود این سوره داراى ۹۸۹۹=۱۹×۵۲۱ دفعه تکرار این حروف است.
۱۵- همچنین سوره ۳ با حروف مقطعه "ا، ل، م" آغاز شده است و داراى ۵۶۶۲=۱۹×۲۹۸ دفعه تکرار این حروف است.
۱۶- سوره‌های ۲۹، ۳۰، ۳۱ و ۳۲ نیز با حروف مقطعه "ا، ل، م" شروع‌شده‌اند و مجموع تعداد تکرارهای این حروف در هر یک از این سوره‌ها عبارت است از ۱۶۷۲=۱۹×۸۸ و ۱۲۵۴=۱۹×۶۶ و۸۱۷=۱۹×۴۳ و۵۷۰=۱۹×۳۰.
۱۷- سوره‌های ۱۰ و ۱۱ با حروف مقطعه "ا، ل، ر" آغازشده‌اند و تعداد این حروف در هر یک از این سوره‌ها دقیقاً باهم برابر است و برابر ۲۴۸۹=۱۹×۱۳۱ می‌باشد.
۱۸- همچنین سوره‌های ۱۲، ۱۴ و ۱۵ با حروف مقطعه "ا، ل، ر" آغازشده‌اند و تعداد تکرارهاى این حروف در این سوره‌ها به ترتیب عبارت است از ۲۳۷۵=۱۹×۱۲۵ و ۱۱۹۷=۱۹×۶۳ و ۹۱۲=۱۹×۴۸.
۱۹- سوره ۱۳ با چهار حرف مقطعه "ا، ل، م، ر" شروع شده است و داراى ۱۴۸۲=۱۹×۷۸ دفعه تکرار از این حروف است.
۲۰- سوره ۷ با حروف مقطعه "ا، ل، م، ص" آغاز شده است و تعداد تکرارهاى این حروف در این سوره ۵۳۲۰=۱۹×۲۸۰ است.
۲۱-عدد ۱۹ مخرج مشترک قرآن است و ارزش ابجدى کلمه "واحد" نیز برابر ۱۹ است، پس این معجزه موضوع و هدف اصلى قرآن را که همان "یکتایى خدا" است، تاکید می‌کند.

 REES کاری از کانون

www.RasulRahimi.ir